Geleceğinizi bizimle keşfedin

Geleceğinizi bizimle keşfedin / DISCOVER YOUR FUTURE WITH US

Eğitim, öğrenmeyi kolaylaştırmak ya da bilgi, beceri, değerleri, inançları ve alışkanlıkları edinme sürecidir. Eğitim yöntemleri arasında hikaye anlatımı, tartışma, öğretim, eğitim ve yönlendirilmiş araştırma bulunur. Eğitim genellikle eğitimcilerin rehberliğinde gerçekleşir, ancak öğreniciler kendilerini de eğitebilir. Eğitim, resmi ya da gayrı resmi ortamlarda gerçekleşebilir ve birinin düşünce, his ya da davranış şekline katkıda bulunan herhangi bir deneyim eğitici sayılabilir. Öğretmenin metodolojisine pedagoji denir.

Eğitim genellikle resmi olarak anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ardından üniversite, üniversite veya çıraklık gibi aşamalardan oluşur. Eğitim hakkı, küresel düzeyde de dahil olmak üzere bazı hükümetler tarafından kabul edilmiştir: Birleşmiş Milletler 1966 Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesinin 13. Maddesi, evrensel bir eğitim hakkını kabul etmektedir. Çoğu bölgede eğitim belirli bir yaşa kadar zorunludur.

Ülkemizde zorun eğitim dışında kişisel gelişim ve Zorunlu eğitimi tamamlayıcı olması için Özel Kurslar faaliyet göstermektedir.

Belirli bir bedel karşılığında özel kurslardan eğitim hizmeti satın alınabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir